Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tipy na výlet

1/ ZOO Hodonín

Pěkná malá zoologická zahrada s chovem domácích i exotických zvířat na půldenní výlet s dětmi. Cesta ze Šaratic trvá přibližně 40min.

 www.zoo-hodonin.cz

2/ Spojovací cesta u Žatčan

Malý kousek pěkné asfaltové cesty u řeky Cézavy pro kola, kolečkové brusle a další odpočinková posouvadla. Vhodné i pro rodiče s malými dětmi - pohodový terén, krátký úsek. Pozor - ikdyž se to nezdá, je to vedlejší dopravní silnice i pro auta, sem tam nějaké přece jen projede.

3/ Obora Holedná mezi sídlišti Jundrov,Kohoutovicemi a Bystrcí

Procházka kolem ohrady s divokými prasaty a rybníčku s rybami. Může se přinést tvrdé pečivo, žaludy, kaštany, kousek jablíčka, .... V areálu obory je několik dalších značených cest (žlutá, modrá a zelená), naučná stezka s tématikou lesní zvěře, jezírka a odpočívadla.  Nejvyšším vrcholem je Holedná - 391 m.n.m.    

http://www.prirodabrna.cz/zajimavosti/obora-holedna/

4/ Zámecký park v Židlochovicích

  Pěkná  klidná procházka parkem, v parku se volně pohybuje stádo mufloní a jelení zvěře, většinou někde odpočívají, může se hodit dalekohled.  

www.zidlochovice.cz/kultura-a-volny-cas/historie-kulturni-pamatky/463-zamecky-park   

5/ Rozhledna Akátová věž Výhon

 Nad Blučinou a Židlochovicemi je nová rozhledna, z obou obcí je tam pouze pěší přístupová cesta, rozhledna je otevřená celoročně, vstup volný, vysoká je přes 17m, za pěkného počasí příjemný  výlet.  

 www.zidlochovice.cz/kultura-a-volny-cas/rozhledna   

 

6/ Aquapark Kuřim

 Nově zrekonstruovaný bazén vnitřní i venkovní.  Super. Vnitřní  teplý bazén pro děti s možností půjčit si plavací pásy, hady.... !Často jsou rezervace školami a kurzy, info jsou na stránkách.

http://www.wellnesskurim.cz/

 7/ Brněnská přehrada  

Po celé délce jednoho břehu přehrady vede nenáročná turistická stezka, která dovede až k hradu Veveří. Nebo cesta parníkem. Na cestě k přehradě zábavné centrum pro děti Mraveniště. Příjemný výlet na celý den.    

www.brnenskaprehrada.cz/alena.ilcik.cz/0511prygl.php

www.bystrc.net/okoli/Prehrada.htm

www.brno.cz/turista-volny-cas/brnenska-prehrada/

8/ Park za Olympií

 Nový venkovní park s průlezkami, houpačkami, pískovištěm, stezkou pro kolečkové brusle, horolezeckou stěnou a dalšími. V areálu je i stánek s občerstvením.

 http://www.jdemedoparku.cz/

 9/ Modely vláčků

  V Brně nad jezdícími schody z podchodu na Josefskou ulici je hned v budově na křižovatce Modelový svět. Doporučujeme.    www.modelovysvet.cz/

10/ Bongo

  V hale na ploše 2800 m2 se nachází spousta atrakcí, které nabízejí nezapomenutelné zážitky nejen pro vaše děti. Každá z nich přitom představuje jiný světadíl či zemi. Za jediný den tak můžete společně uskutečnit dobrodružnou cestu kolem světa.  

www.bongobrno.cz/

11/ Rakouské termály Laa

  Za zimního i letního času otevřené bazény, je tam i pěkný bazének se skluzavkou pro děti, zajímavý je bazén s léčivou slanou vodou, pobyt v bazénech venku i zimních měsících a další...   

http://lazne-laa.cz/nabidka/rodiny-s-detmi/

12/ Mariánské údolí

Procházka Mariánským údolím s řekou Říčkou na okraji Líšně. Pro rodiny s dětmi, cyklisty i kolečkové brusle (!!!nerovnosti ).  

alena.ilcik.cz/0909marianskeudoli.php

cs.wikipedia.org/wiki/Mari%C3%A1nsk%C3%A9_%C3%BAdol%C3%AD_%28Brno%29

www.ahojbrno.cz/marianske-udoli/  

13/ Cyklostezka do Židlochovic  

Z Měnína do Židlochovic vede pěkná trasa pro kola a kolečkové brusle.  

www.brno-inline.cz/inline-trasa-z-zidlochovic-do-menina   

14/ Vranov a okolí  

Ve Vranově u Brna je pěkný historický pohyblivý Betlém, prý pro návštěvníky po celý rok.    

www.turistika.cz/mista/klaster-vranov-u-brna     

15/ ZOO Brno  

Brněnská zoologická zahrada chová 1401 jedinců z 254 druhů obojživelníků, plazů, ptáků a savců všech světadílů kromě Antarktidy.

www.zoobrno.cz/   

16/ Kovárna Těšany

Barokní kovárna představuje jedinečně zachovalé spojení řemeslnické dílny, hospodářského a obytného stavení.

www.turistika.cz/mista/kovarna-tesany    

www.tesany.cz/obec/kovarna-v-tesanech    

17/ Pálava

Chráněná krajinná oblast Pálava leží v nejteplejší a nejsušší oblasti ČR. Krajinu tvoří úrodná pole a vinice, vápencové skály a skalní stepi a lesostepi s teplomilnou flórou a faunou. Pálava patří k nejdéle osídleným místům českých zemí. Odtud pocházejí odkryvy pravěkých tábořišť lovců mamutů s nálezem keramické sošky Věstonické venuše. Pálava se stala v roce 2003 součástí biosférické rezervace UNESCO Dolní Morava.

itras.cz/palava/  

www.palava-lva.cz/

18/Macocha - Jedovnice - Křtiny

 Propast Macocha je více než 138m hluboká a je největší propastí svého druhu (Light hole) v České republice i v celé střední Evropě. Horní část propasti je dlouhá 174 m a široká 76 m.    

www.moravskykras.net/

www.cavemk.cz/punkevni-jeskyne/

www.turistika.cz/vylety/propast-macocha-a-punkevni-jeskyne

19/ Svatý Kopeček + ZOO Olomouc

Svatý Kopeček se rozkládá na úpatí Hrubého Jeseníku v nadmořské výšce 382 m. n. m. Tato část Olomouce vzdálená od jejího středu 8 km se stala nejoblíbenějším výletním i poutním místem v regionu. Svou polohou, rozmanitostí terénu s krásnými lesními porosty, údolími potoků a řek nabízí ideální podmínky pro sportovní i rekreační vyžití. Oblast je provázána množstvím tras pro pěší i cykloturistiku. Nejvýznamnější dominantou je barokní chrám Navštívení Panny Marie. Tento architektonický klenot se monumentálně tyčí do krajiny nad Olomoucí. Od roku 1956 se v přilehlých smíšených lesích na ploše více než 40 hektarů rozkládá Zoologická zahrada Olomouc. U svých prarodičů zde pobýval básník Jiří Wolker, své rodiště tu má Karel Svolinský, národní umělec, malíř a grafik a bydlel zde spisovatel a překladatel O. F. Babler.  

http://www.svaty-kopecek.cz/  

http://zoo-olomouc.cz

20/ Slavkovské bojiště   Mohyla Míru - Santon - Žuráň - Stará Pošta - Slavkov u Brna

Slavkovské bojiště je od roku 1992 chráněnou památkovou zónou.

Návrší Žuráň  - místo památné bitvy, bylo polním velitelským stanovištěm francouzského císaře Napoleona I. Bonaparta. Odtud vydal 2.prosince 1805 v 8:30 hod rozkaz k útoku na Pratecké výšiny. Připomíná to památník v podobě kvádru z roku 1930, s plastickou bronzovou mapou bojiště s rozložením bojujících armád podle stavu v 7:00 hod ráno a francouzskou proklamací před bitvou. Je exteritoriálním územím Francouzské republiky v České republice.

Dnešní název Santon, získal v roce 1805 od Napoleonových vojáků, jimž sloužila jako významný strategický bod. Císař Napoleon před bitvou 2. prosince 1805 rozhodl, že se tento vrch stane opěrným bodem levého křídla jeho armády. Nechal jej obsadit 17. lehkým pěším plukem generála Clappareda. Pozici posílilo 18 těžkých děl, jejichž osádkám velel generál Sénarmont. Vojáci měli vrch bránit proti útokům ruských jednotek. Císař Napoleon dal obhájcům Santonu osobní rozkaz, že musí nepříteli vzdorovat do posledního muže. Francouzi císařův rozkaz splnili, třeba za obrovských ztrát.

Stará Pošta. Před památnou bitvou u Slavkova tu pobýval v odpoledních hodinách 28.listopadu 1805 císař Napoleon I. se svými maršály. Vrátil se sem znovu 3.prosince nad ránem poté, co zdejší své velitelské stanoviště opustil ruský generál. Vítězný císař tu podle pověsti v polosedě na otepi slámy vyslechl kapitulaci poražených spojenců.


Po více než 100 letech od památné slavkovské bitvy, označované do té doby za nejkrvavější v dějinách, byla na návrší u obce Prace, jednom z jejích klíčových míst, zbudována v letech 1910 až 1912 ve stylu vrcholné secese  Mohyla míru. O vznik tohoto nadčasového mementa všem válkám se zasloužil brněnský kněz profesor Alois Slovák.

www.staraposta.cz/slavkovske-bojiste/mesto.slapanice.cz/pamatkova-zona-slavkovskeho-bojiste/

www.slavkov.cz/cz/

21/ Rajhrad - klášter a park  

Komplex kláštera je tvořen souborem jednopatrových budov kolem několika nádvoří. Dominantu klášterního areálu tvoří kostel sv. Petra a Pavla. Po pravé straně klášterního kostela je bývalý konvent, na opačné straně jsou hospodářské budovy, před průčelím chrámu stojí bývalá prelatura. Památník písemnictví byl otevřený pro veřejnost v roce 2005. Nachází se v rekonstruovaných prostorách benediktinského kláštera..

 cs.wikipedia.org/wiki/Benediktinsk%C3%BD_kl%C3%A1%C5%A1ter_v_Rajhrad%C4%9B

www.turistika.cz/mista/klaster-rajhrad-pamatnik-pisemnictvi

22/ Jeskyně blanických rytířů    

V jeskyni bylo vytvořeno 17 soch blanických rytířů, včetně sochy svatého Václava a soch tří legionářů. Část soch však musela být, stejně jako Masaryk, za okupace odstraněna. Jeskyně se nyní nachází v oploceném areálu společně s Burianovou rozhlednou.

cs.wikipedia.org/wiki/Jeskyn%C4%9B_Blanick%C3%BDch_ryt%C3%AD%C5%99%C5%AF

 www.kudyznudy.cz/Aktivity-a-akce/Aktivity/Jeskyne-blanickych-rytiru-v-Rudce.aspx

23/ Nový hrad u Adamova

 www.adamov.cz/turistika/pamatky/novy-hrad  

www.ahojbrno.cz/novy-hrad-adamov/  
 24/ Mikulov  

Velmi dobře zpracované stránky města, na kterých najdete přehledně sepsané turistické zajímavosti, kulturní akce a všechny další informace.  

www.mikulov.cz/cz/  

www.ahojbrno.cz/mikulov/

25/ Arboretum Křtiny

Evidováno je zde na 1.000 taxonů dřevin... Nejvzácnější dřevinou k seznámení je pajehličník přeslenitý (Sciadopitys verticillata), pocházející z Japonska. K dispozici je naučná stezka Domácí dřeviny s informačními tabulkami o každé představované dřevině.

www.slpkrtiny.cz/slp-krtiny/arboreta/arboretum-krtiny/     

26/ Alexandrova rozhledna

Rozhledna Alexandrovka, jak se jí také lidově říká, stojí na kopci Špičák (496 m n. m.) na zalesněné stráni údolí řeky Svitavy nad městem Adamovem. Je to kamenná rozhledna a stojí zde již více než 120 let. 4. září 1887 nahradila původní dřevěný vyhlídkový pavilon, který na vrcholu stál. O postavení rozhledny se nejvíce zasloužil císařský rada Alexandr Suchánek, proto dostala jméno Alexandrova. Alexandrova věž měla nejdříve vysokou špičatou střechu, ochoz byl dřevěný. Výška stavby činila 15 metrů. V průběhu obou válek věž zpustla a po roce 1945 zbývalo jen torzo.

www.ahojbrno.cz/alexandrova-rozhledna/

27/ Obřany vláčky  

Zahradní železnice je otevřená každou neděli od 11 do 18h.   

Osobním vláčkem to nekončí - fandové železnic najdou na minizahrádce další funkční modely, například parní lokomotivu včetně chladicí pumpy, zubačku nebo drezínu i s rozpohybovanými panáčky. A pan majitel sedí na stoličce u vstupní branky, pozoruje všechno to hemžení, zastavuje a rozjíždí vláčky, přehazuje výhybky a vypadá moc spokojeně...  

www.zahradnizeleznice.net/  

28/ Rozhledna Babí lom

Rozhledna Babí lom se nachází nedaleko obce Lelekovice pár kilometrů od Brna (mapu najdete pod textem a fotkami) v nadmořské výšce 521 m. Na jejím místě stávala do začátku 2. světové války Ripkova vyhlídka, která měla podobu zastřešeného altánu. Myšlenka na výstavbu nové rozhledny se zrodila v roce 1958 v hlavě lelekovického rodáka MUDr. Rudolfa Albrechta. Projekt patnáctimetrové betonové věže vypracoval brněnský architekt Mojmír Korvas. Realizaci stavby si vzali na starost dobrovolníci, převážně členové TJ Sokol Lelekovice. Veškerý materiál bylo nutné na toto těžko dostupné místo dopravit na zádech. Rozhledna byla slavnostně otevřena na jaře roku 1961.  

www.treking.cz/regiony/babi-lom.htm

http://www.aneris.cz/rozhledny.html  

29/ Udolí Říčky

Cykloturistická cesta z Ochozu do Brna - Líšně zvládnutelná i za odpoledne. přístupná celoročně. Velké množství živočichů a rostlin, po dlouhou část trasy navíc vedle příjemně šumí potok Říčka. Trasa je značená  a z modré značky není potřeba scházet pryč. Zajímavost - jeskyně Pekárna.

turistaky.jaromirklein.net/moravsky-kras-udoli-ricky.php  

30/ Westernové městečko Boskovice    

Westernové městečko je unikátní zábavní park vybudovaný ve stylu westernu. Divoký západ ve skutečném provedení předvádí všem návštěvníkům obyvatelé této jedinečné turistické atrakce, program western parku Boskovice je zábavou pro celou rodinu. Ve westernových divadlech vás pobaví Vinetou, Indiáni, cowboyové a plno krásných koní. 4 různá představení odehrávající se ve 3 přírodních amfiteátrech, westernové atrakcepůjčovna koz, Rodeo Bull, westernová restaurace i ubytování – to vše najdete ve western parku Boskovice.     

www.westernove-mestecko.cz/

31/ Brněnské podzemí - Labyrint pod Zelným trhem 

Tržiště byla samotným centrem obchodního ruchu, vznikala zde stále větší potřeba skladovacích prostor...hluboké podzemní prostory Labyrintu pod Zelným trhem, kde můžete spatřit tajemná zákoutí středověkých chodeb a sklepů. Prohlídková trasa počítá s odvážnými objevovateli podzemních světů a nabídne mnohá překvapení včetně pravého historického pranýře. 

podzemi.brno.cz/index.php 

www.ticbrno.cz/podzemi/labyrint-pod-zelnym-trhem.aspx

32/ Výtopna

Restaurace Výtopna je jeden velký modelový svět, ve kterém najdete nádražní budovy, tunely, hrady, jezírka s vodopádem a padací mosty, a ve kterém číšník plní i roli výpravčího, kdy na monitoru sleduje vláček, který vám veze objednané pivo...  

www.vytopna.cz/brno/  

 33/ Inline dráha v Moravském krasu     

Luxusní dálnice pro bruslaře, úžasná příroda, dráha je  vhodná i pro bruslaře-začátečníky - kromě několika zatáček je obvykle výhled několik set metrů před sebe a je tedy dost času se vyhnout nebo zastavit. Dlouhé rovné úseky přímo vybízí k prvním bruslařským pokusům nebo naopak k pořádnému rozjezdu, jste-li už zkušení bruslaři. 

www.ahojbrno.cz/inline-draha-sloup/     

34/ Park Lužánky

Bývalý lužní les, který dal Brňanům k dispozici císař Josef II. Přes potok je postavena řada lávek a celé je to tam malebné. Velké hřiště pro děti, od "jízdního hřiště" , po pískoviště s originálními skluzavkami, houpačkami nebo dřevěným kočárem i s koňmi.

 www.vzmb.cz/fotogalerie/park-luzanky/  

www.ahojbrno.cz/park-luzanky/  

www.luzanky.cz/onas/aktualne/index.php

35/ Kroměříž

Zámecký park -  příjemná procházka kolem rybníčků a říček s mnoha kachnami, kachňátky, možnost občerstvení, za pěkného počasí k půjčení pramice, procházka kolem rybníčku a ohrady s různými zvířátky, veverku přebíhající přes cestu  a naparujícího se páva nevyjímaje.

www.zamek-kromeriz.cz/zahrady/podzamecka-zahrada/

Kroměřížská Květná zahrada, známá též pod názvem Libosad, patří mezi nejvýznamnější zahradní díla v celosvětovém měřítku.Labyrinty zelených stěn spolu s 244 m dlouhou Kolonádou, dvěma historickými skleníky, centrálním pavilonem (Rotundou), květinovou a  sochařskou výzdobou nabízí i dnes mnoho pěkných zážitků.

www.zamek-kromeriz.cz/zahrady/kvetna-zahrada/

36/ Muzeum hraček Brno

Výstava historických hraček vhdoná i pro malé návštěvníky. Výstava je umístěna ve dvou podplažích Měnínské brány v Brně. Moc pěkné i jako sentimentální vzpomínka na dětsvtí. Určitě nezapoměňte při návštěvě uplatnit Rodinný pas nebo Senior pas.

 http://www.spilberk.cz/?pg=zobraz&co=muzeum-hracek

37/ Papouščí ZOO Bošovice

Malá soukromá ZOO umístěná ve dvoře rodiného domu. Krásní papoušci v klidném a příjemném prostředí pro malý výlet.

http://www.papouscizoo.cz/

38/ Lamacentrum Hády v Brně

L a m a n e d ě l e   Přijďte strávit nedělní odpoledne do lamacentra Hády od listopadu do března 13 - 15 hod. Alpaky jsou hodná zvířata zvyklá na práci s malými dětmi i dospělými. Lektoři poví řadu zajímavostí o jejich původu, chovu, rozmnožování i o jednotlivých zvířatech.

Plánujete-li cestu poprvé, vyhledejte si trasu na webových stránkách. Vstupné 30, 20Kč, do 3 let zdarma.

Výlet lze spojit z vycházkou do okolí na Hády, Šumberu, Těsnohlídkova údolí, do údolí Říčky a na Hornek.

www.lamacentrum.cz

 39/ Naučná stezka Deblínská Lesů města Brna

Umístění stezky: katastr obce Deblín (Tišnovsko)
Délka stezky: cca 1 hodina poklidné chůze
Náročnost: mírná - pro rodiny s malými dětmi, seniory
Dostupnost: pro pěší i cyklisty

Stezka se nachází v lesním komplexu asi 1,5 km od deblínské myslivny. Přístup na stezku je možný z odstavného parkoviště u silnice Deblín – Svatoslav nebo od deblínského rybníka. Výlet můžeme zakončit příjemným posezením u lesního rybníčku „U prvního buku“. Na podzim se tato oblast stává rájem všech houbařů. Na net stránkách je mapa.

http://www.lesymb.cz/deblinska.html?id=272

40/ Naučná stezka Brněnská Lesů města Brna

Umístění stezky: katastr města Brna
Délka stezky: cca 2 hodiny poklidné chůze
Náročnost: mírná - pro rodiny s malými dětmi, seniory
Dostupnost: pro pěší i cyklisty

Stezka začíná v Brně–Štýřicích v trase cyklostezky a vede kolem řeky Svratky do Pisárek, kde se stáčí k hotelu Myslivna a končí u přírodní rezervace Kamenný vrch. Je z několika směrů dostupná městskou hromadnou dopravou. Na trase stezky se nachází vyhlídka, ze které je možné se pokochat pohledem na brněnské výstaviště a Staré Brno. Cestou lze navštívit lanové centrum „ Junglepark“. Na net stránkách je mapa.

http://www.lesymb.cz/brnenska.html?id=274

41/ Naučná stezka Holedná Lesů města Brna

Umístění stezky: obora Holedná
Délka stezky: cca 1,5 hodiny poklidné chůze
Náročnost: mírná - pro rodiny s malými dětmi, seniory
Dostupnost: pro pěší

Stezka se nachází v lesním prostředí obory Holedná. Toto účelové zařízení slouží k chovu dančí, mufloní a černé zvěře (divočáků). Lesní komplex ležící v intravilánu města Brna je obklopen sídlišti městských částí Jundrov, Kohoutovice a Bystrc. Přírodní prostředí s překrásnými lesními zákoutími, bohatá rekreační vybavenost (altány,odpočinkové sestavy, lavičky, hustá síť zpevněných cest) poskytuje návštěvníkům podmínky pro oddych, relaxaci a krátkodobou rekreaci. Možnost kontaktu s volně žijící zvěří především pro malé návštěvníky. Celá trasa rekreační naučné stezky vede po zpevněných cestách a je možné ji absolvovat z několika směrů. Je snadno dostupná od zastávek MHD nebo vlastní dopravou s parkováním na zpevněném parkovišti u obůrky s divočáky. Při návštěvě obory je nutné respektovat provozní řád obory, zejména přísný zákaz volného pobíhání psů. Na net stránkách je mapa.

http://www.lesymb.cz/-holedna.html?id=278

42/ Naučná stezka Lipůvecká Lesů města Brna

Umístění stezky: katastry obcí Hořice, Dolní Lhota a Lipůvka (Blanensko)
Délka stezky: cca 3 hodiny poklidné chůze
Náročnost: středně náročná - pro rodiny s malými dětmi, seniory
Dostupnost: pro pěší

Výchozí bod stezky je u hořické hájenky, kde se nachází posezení s dětskými dřevěnými prolézačkami. V obci Hořice je možné odstavit automobil na parkovišti nebo využít autobusovou dopravu z města Blanska.
Na trase stezky se nachází „Hančina studánka“, kde je možné se občerstvit pramenitou vodou z brněnských lesů. Stezka vede rovněž kolem altánu, ve kterém lze za nepříznivého počasí najít útočiště. Po celé trase jsou vidět neblahé následky větrné kalamity, která zasáhla městské lesy v roce 2010 a jejíž následky budou ovlivňovat naše hospodaření po mnoho let. U hořické hájenky lze využít k občerstvení místní hospůdku a výlet zakončit návštěvou ranče. Na net stránkách je mapa.

http://www.lesymb.cz/lipuvecka.html?id=276

44/ Minigolf v Němčičkách

Minigolfové hřiště v Němčičkách jsme otevřeli v polovině prázdnin v roce 2010 jako součást areálu rodinného vinařství. Je zde přichystáno občerstvení, přijemné posezení v krásném prostředí obklopené zelení a vinicí.     

Minigolf  je netradičním a nenáročným sportem pro všechny věkové kategorie. Protože neexistuje věkové omezení, není nutná ani vynikající fyzická kondice. Spíše než svaly jsou potřeba dobré nervy a pevná ruka.

A co víc, člověk si pobude na čerstvém vzduchu, může si popovídat s přáteli a přitom si i zahrát.  U minigolfu se nachází Alpská bobová dráha. Tož těšíme se na vaší návštěvu, ať už u partičky minigolfu nebo se sklenkou dobrého vína.

45/ Jalový dvůr u Heršpic

Ekofarma Jalový dvůr byla založena v roce 1992 a specializuje se na chov ovcí a koní.

Statek se nachází na úpatí Ždánického lesa. V jeho okolí je několik chráněných území, ať už pro přírodní nebo archeologické památky. Na zatravněných stráních lemujících tento statek je možné spatřit především koně a ovce, ale také oslíky, lamáka nebo kravičku Verunkuk, je zde možné spatřit volně pobíhající čínská prasata a ve voliérách pak pávy či husy.

Jalový dvůr je přírodní památka v  lokalitěHeršpice v okrese Vyškov. Přírodní památka byla zřízena vyhláškou Okresního úřadu Vyškov. Důvodem ochrany je výskyt a rozmnožování několika druhůobojživelníků v rybníku a výskyt druhů ponticko-panonské květeny na přilehlé stráni.

46/ Zimní bruslení u Olympie

http://www.olympia-centrum.cz/cz/aktuality/brusleni

 další místa k bruslení v Brně: http://zimni.skolabrusleni.cz/

47/ Aquapark Pasohlávky

 www.aqualand-moravia.cz/

Spokojenost větší než v Laa, vyžití i pro prcky, teploučko, pro větší tobogány od 125cm,
ceny srovnatelné s Laa

48/ Wellness v Kuřimi

http://www.wellnesskurim.cz/

Děti si užijí hlavně větší teplý rekreační bazén. Rodiče páru a bublinky... Fajn tobogán.

49/ Lyžování na Stupavě

Stupava http://www.stupava.cz/

Podmínky i v ne příliš příznivém počasí jsou dobré.

50/ Skiareál Olešnice na Moravě           

Je to asi kolem 70km směr na Svitavy, fajn pro malé děti i pro velké lyžaře.

Pro děti je tam zdarma svah na bobování, kolotoč a sjezdovka se šleprem vše gratis, také je tam školička.

Pro dospělé pěkný svah s kotvou či pomou  www.ski-areal.cz 

51/ Bílý dvůr

Posílám Vám odkaz na stáj www.bily-dvur-olsany.cz, kde se mohou děti svézt na ponících, jet na tábor s koníky, víkend a vůbec se učit jízdě na nich. 

Já sama jsem s dcerkou tuto stáj vyzkoušela a to, co píší to tam i skutečně nabízí.
Mohu vřele doporučit ! E.F.
 

52/ Rodas - svíčky, kosmetika, dárky

Ve svíčkárně si děti ozdobí svíčku dle svého, vyrobí voskovou pastelku různého tvaru, připraví do sáčku libovolnou sůl do koupele, do vinné skleničky ke knotku nasypou vosk. Otevírací dobu i ceny naleznete na jejich stránkách.

www.rodas-olomouc.cz